Zazařte na podzim ve zlatých tónech

Podzim přináší s sebou kratší dny, dřívější stmívání, a proto je ideálním obdobím na pořízení si nových svítidel, které vás optimisticky přenesou přes sychravé a deštivé dny. Novinkou nacházející sezóny jsou svítidla ve zlatých barvách …

Zlatá barva odnepaměti vzbuzovala obdiv a byla znamením bohatství a luxusu. A právě teď je jednou z nejžhavějších trendových barev, které se uplatňují v designu interiérových svítidel. Je symbolem slunečního světla, úspěchu, hojnosti a znakem vznešenosti, pravdy a nesmrtelnosti. Zlatá barva pomáhá navrátit ztracenou energii, optimismus a stimulovat tvořivost. Je to barva nejvyšších hodnot, idealismu, šlechetnosti a univerzální lásky. Tuto barvu plnou pozitivní energie, noblesy a hojnosti by bylo škoda nemít u sebe doma, co říkáte?

Nové svítidla ve zlatých odstínech vzbuzovaly obrovský zájem a nadšení v stánku EGLO už na letošním veletrhu Light and Building ve Frankfurtu nad Mohanem. Konečně však mohou zazářit i u vás doma. Například svítidla PINTO GOLD, které po rozsvícení “obléknou” celou místnost do nádherného zlatého třpytivého rubáše. Nebo lampy VISERBELLA s luxusním nádechem v zlatavém tónu, použitém na stínidlech. Zlatá barva je výrazná již sama o sobě, proto zbytek interiéru nechte v jednoduchém konceptu a minimalismu, ať zlaté lampy budou dominantou a šperkem celé místnosti. Skvěle se budou doplňovat například s cyklámenová barvou, kterou můžete použít na doplňcích, jako jsou polštáře, případně “statement” křeslo.

Nezapomeňme však ani na osvědčenou kombinaci zlaté a černé barvy, jejímž výsledkem jsou elegantní a pompézní svítidla. Závěsná lampa CANNINGTON, nebo lustr AUSTELL zvelebí každý interiér a přemění jej na luxusní příbytek hodný krále. Pokud však toužíte jen po menším “osvěžení” interiéru, punc přepychu mu dodá například stolní svítidlo CARLTON s netradičním kovovým stojanem ve zlaté barvě a s černým stínítkem se zlatou barvou na vnitřní straně.